Race Results 2018

2017 Results>

14 Jan Stafford & Stone Mini 1
28 Jan Stafford & Stone Mini 2
11 Feb Stafford & Stone Mini 3
  S&S Minis Rankings
3 Mar Shepperton Div 2
4 Mar Shepperton Div 2
10 Mar Llandysul Div 1
11 Mar Llandysul Div 1
17 Mar Grandtully Prem
  Symonds Yat Div 2/3
18 Mar Grandtully Prem
  Symonds Yat Div 2/3
24 Mar Holme Pierrepont Prem
  Plas Y Brenin Div 3/4
25 Mar Holme Pierrepont Prem
  Plas Y Brenin Div 3/4
31 Mar GB Selection Race 1
  Wark JH Memorial Div 2/3
1 Apr GB Selection Race 2
  Wark JH Memorial Div 2/3
2 Apr GB Selection Race 3
6 Apr Aberfeldy Div 3/4
7 Apr Grandtully Div 1
  Tully PCC Teams
  Marple Div 3/4
8 Apr Grandtully Div 1
  Marple Div 3/4
14 Apr Llandysul Div 2/3 and 4
  Oughtibridge Div 3/4
15 Apr Llandysul Div 2/3 and 4
  Oughtibridge Div 3/4
21 Apr Matlock Div 2
  Alva Div 3/4
  Nene Div 4
22 Apr Matlock Div 2
  Alva Div 3/4
5 May Pinkston Div 2/3
6 May Pinkston Div 2/3
7 May Cardiff Bay Prem
  Cardiff Bay Div 4
12 May HPP McConkey Prem - Qual
  HPP McConkey Prem - Final
  Kingsland Basin Div 4
13 May HPP McConkey Div 1
  Frome Market Yard Div 4
  Manvers Waterfront Div 4
19 May Wagon Lane Div 3/4
20 May Wagon Lane Div 3/4
  Winchester Div 4/O
26 May Fairnilee Div 2/3
  Stone Div 3/4
  Shepperton Div 3/4
  Ogmore Div 3/4
27 May Fairnilee Div 2/3
  Stone Div 3/4
  Ogmore Div 3/4
28 May Shepperton Div 3/4
2 Jun Tryweryn Chapel Falls Div 1
3 Jun Tryweryn Chapel Falls Div 1
9 Jun Cardington Div 2/3/4
  Llandysul Div 2/3
  Langham Farm Div 3/4
  Alva Div 3/4 / Scottish Schools
  Llandysul Div 4
10 Jun Cardington Div 2/3/4
  Llandysul Div 2/3
  Langham Farm Div 3/4
  Alva Div 3/4 / Scottish Schools
  Llandysul Div 4
16 Jun Fairnilee Div 2/3/4
  Bala Mill Div 2/3/4
17 Jun Fairnilee Div 2/3/4
  Bala Mill Div 2/3/4
23 Jun Pinkston Div 1
  Ironbridge Div 2/3
  Orton Mere Div 3/4
24 Jun Pinkston Div 1
  Ironbridge Div 2/3
  Orton Mere Div 3/4
30 Jun Washburn Div 2 / Open
  Stone Div 3/4
1 Jul Washburn Div 2 / Open
  Stone Div 3/4
7 Jul Holme Pierrepont Div 1
8 Jul Holme Pierrepont Div 2 / Pan Celtic
  Hinckley Wharf Div 4/O
14 Jul Howsham Weir Div 2/3/4
  Bala Mill Div 2/3/4
15 Jul Howsham Weir Div 2/3/4
  Bala Mill Div 2/3/4
28 Jul Shepperton Div 3/4
29 Jul Shepperton Div 3/4
4 Aug Llandysul Div 2/3
  Llandysul Div 4
5 Aug Llandysul Div 4
11 Aug Fairnilee Div 2/3/O
  Harefield Div 3/4
12 Aug Fairnilee Div 2/3/O
  Harefield Div 3/4
18 Aug Grandtully Div 2
19 Aug Grandtully Div 2
25 Aug Grandtully Div 1
26 Aug Grandtully Div 1
31 Aug Lee Valley WWSC Div 4
1 Sep Cardington Div 2/3/4
2 Sep Cardington Div 2/3/4
  Hatfield Div 4/O
8 Sep National Interclubs
  Wark (Tynedale) Div 2/3/4
9 Sep Wark (Tynedale) Div 2/3/4
15 Sep British Open Qualification
  Marple Div 3/4
16 Sep British Open Finals
  Lee Valley Div 2/Open
  Marple Div 3/4
22 Sep Holme Pierrepont Prem
  Alva Div 3/4
  Oughtibridge Div 3/4
23 Sep Holme Pierrepont Div 1
  Oughtibridge Div 3/4
29 Sep Tryweryn Graveyard Prem
29-30 Sep Nene Div 2/3 Double
30 Sep Tryweryn Graveyard Prem
6 Oct Junior & Veterans Championships
  Llandysul Div 1
  Seaton Park Div 3/4
  Llandysul Div 4
7 Oct Llandysul Div 1
  Seaton Park Div 3/4
  Llandysul Div 4
13 Oct Tees Barrage Prem
  Symonds Yat Div 2/3
14 Oct Tees Barrage Div 1
20 Oct Scottish Championships
  Shepperton Div 2/3/4
  Stone Div 3/4
21 Oct Shepperton Div 2/3/4
  Stone Div 3/4
27 Oct Dart Country Park Div 2/3/O
28 Oct Dart Country Park Div 2/3/O
18 Nov Proteus Winter Slalom
1-3 June European Championships
Individuals K1W - K1M - C1W - C1M - C2
Teams K1W - K1M - C1W - C1M - C2
   
21-24 Jun World Cup 1 - Liptovsky Mikulas
  K1W - K1M - C1W - C1M - C2MX
   
29 Jun-1 Jul World Cup 2 - Krakow
  K1W - K1M - C1W - C1M - C2MX
   
5-8 Jul World Cup 3 - Augsburg
  K1W - K1M - C1W - C1M - C2MX
   
17 - 22 Jul Junior & U23 Worlds - Ivrea
U23 K1W - K1M - C1W - C1M - C2MX
Juniors K1W - K1M - C1W - C1M - C2MX
   
16 - 19 Aug Junior & U23 Euros - Bratislava
U23 K1W - K1M - C1W - C1M
Juniors K1W - K1M - C1W - C1M
   
30 Aug - 2 Sep World Cup 4 - Tacen
  K1W - K1M - C1W - C1M
K1M and C1W finals cancelled due to flooding
Results are based on the qualification race
   
6 - 9 Sep World Cup Finals - Seu d'Urgell
  K1W - K1M - C1W - C1M - C2MX
   
24-30 Sep World Championships - Rio de Janeiro
Teams K1W - K1M - C1W - C1M
Individuals K1W - K1M - C1W - C1M - C2MX
   
  Pan Celtics 2018
7 Jul & 13 Oct England Leg - Tees Barrage & HPP
  Overall Pan Celtic Results 2018